Zmiany kadrowe w NIZP-PZH. Kto zamiast Grzegorza Juszczyka pokieruje Instytutem?

Autor: oprac. MCD • Źródło: Rynek Zdrowia, RMF FM03 września 2022 13:30

Grzegorz Juszczyk nie będzie już kierował Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny - poinformował portal cowzdrowiu.pl Powodem dymisji dyrektora miały być sprawy osobiste.

Zmiany kadrowe w NIZP-PZH. Kto zamiast Grzegorza Juszczyka pokieruje Instytutem?
Grzegorz Juszczyk pełnił funkcję dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego od od 2017 roku Fot. Tomasz Gzell/PAP
  • W Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH szykują się ważne zmiany kadrowe
  • Jak poinformował portal cowzdrowiu.pl, ze stanowiskiem dyrektora pożegnał się Grzegorz Juszczyk 
  • Obowiązki tymczasowo pełnić ma dotychczasowy jego zastępca ds. epidemiologii i mikrobiologii, Rafał Gierczyński

Zmiany w NIZP-PZH. Grzegorz Juszczyk nie będzie już kierował Instytutem 

Grzegorz Juszczyk nie jest już dyrektorem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Reporter radia RMF FM dowiedział się, że powodem dymisji miały być sprawy osobiste.

Tymczasowo obowiązki dyrektora pełnić będzie dotychczasowy zastępca Juszczyka ds. epidemiologii i mikrobiologii, Rafał Gierczyński. Wkrótce rozpisany ma zostać konkurs na to stanowisko.

Grzegorz Juszczyk pełnił funkcję dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego od od 2017 roku. Instytut prowadzi badania w obszarze monitorowania i analiz stanu zdrowia populacji, promocji zdrowia i profilaktyki chorób zakaźnych oraz przewlekłych, bezpieczeństwa żywności oraz środowiska.

Juszczyk w 2019 roku kierował procesem połączenia NIZP-PZH oraz Instytutu Żywności i Żywienia, który zakończył się z dniem 1 lutego 2020 i umożliwił rozszerzenie zespołu naukowego i działalności NIZP-PZH o badania sposobu odżywiania i prowadzenie edukacji żywieniowej. 

10 lipca 2021 roku na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów kierowany przez niego Instytut uzyskał status Państwowego Instytutu Badawczego.

Grzegorz Juszczyk jest także członkiem Krajowej Rady ds. Onkologii oraz wykładowcą akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum