Zmarła Ewa Borek, prezes Fundacji My Pacjenci

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2019 18:10

W poniedziałek (4 listopada) zmarła prezes Fundacji My Pacjenci Ewa Borek - poinformowała o śmierci prezes Fundacja My Pacjenci.

Zmarła Ewa Borek, prezes Fundacji My Pacjenci
W poniedziałek (4 listopada) zmarła prezes Fundacji My Pacjenci Ewa Borek. Fot. PTWP

W mediach społecznościowych przedstawiciele fundacji napisali: "Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że dziś rano odeszła nasza Prezes Ewa Borek. Ewa… nie umiemy i nie chcemy pisać o Tobie w czasie przeszłym. Zawsze z nami"

Ewa Borek była ekspertką z zakresu systemu ochrony zdrowia z 20-letnim doświadczeniem pracy w dużych międzynarodowych firmach. W latach 2004-2010 pracowała w AstraZeneca Pharma Poland, gdzie była członkiem zarządu i odpowiadała za PR korporacyjny i CSR jako dyrektor ds. kontaktów zewnętrznych.

Angażowała się również w prowadzone z rozmachem projekty edukacyjne, wśród których warto wymienić projekt Wolność Oddechu, który realizowany w szkołach podstawowych w całej Polsce doprowadził do upowszechnienia wiedzy o astmie wśród 1 mln uczniów, czy projekt Rak Piersi od A do Z, który realizowany we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta zaowocował wzrostem świadomości praw pacjenta wśród polskich Amazonek.

Była też inicjatorką akcji edukacyjnej w obszarze praw pacjenta Leczyć po Ludzku, realizowanego przez Gazetę Wyborczą oraz autorką licznych publikacji w prasie branżowej, poruszających tematykę z zakresu usprawnienia systemu ochrony zdrowia.

Ewa Borek wielokrotnie jako ekspert wypowiadała się podczas konferencji organizowanych przez Rynek Zdrowia, jej opinie - dotyczące szeroko pojętych praw pacjenta - często zamieszczaliśmy w naszych tekstach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum