Zdrowo starzejące się społeczeństwo to ogromny potencjał

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2015 14:43

Co starzejące się społeczeństwo oznacza zarówno dla medycyny, jak i gospodarki kraju? Czy rosnąca liczba osób starszych stwarza jedynie problemy? Na te pytania odpowiada prof. Paweł Buszman*, prezes zarządu American Heart of Poland S.A.

Zdrowo starzejące się społeczeństwo to ogromny potencjał

- Bardzo ważne jest to, w jakiej kondycji będziemy w starszym wieku. Zdrowe osoby, np. po 60. roku życia, są olbrzymim potencjałem dla całego społeczeństwa. Powinniśmy jak najdłużej korzystać z doświadczenia i wiedzy seniorów, ale także z ich aktywności zawodowej - zaznacza prof. Buszman.

- Natomiast starzejące się społeczeństwo chore stanowi oczywiście duży problem nie tylko dla systemu ochrony ochrony zdrowia, ale i państwa. Dlatego tak ważne są wszelkie działania prowadzącego do tego, abyśmy starzeli się w możliwie najlepszym zdrowiu - dodaje profesor.

Prof. Paweł Buszman będzie jednym z uczestników sesji panelowej pt. "Demografia, zdrowie, gospodarka. Dlaczego starość ma przyszłość?" podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (20-22 kwietnia 2015 r.). O Kongresie: www.eecpoland.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum