Zdrowie polityczne, czyli debata tylko na ten temat

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2010 15:48

Sztab PiS podtrzymuje swoją wcześniejszą propozycję, aby debata prezydencka Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego dotyczyła wyłącznie jednego tematu - służby zdrowia.

Którędy teraz?

Poinformowała o tym w czwartek (17 czerwca) szefowa sztabu Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska.

Wcześniej sztab kandydata PO zaproponował, by w piątek (18 czerwca) o godz. 21.30 odbyła się debata Komorowskiego i Kaczyńskiego, która dotyczyłaby wszystkich ważnych dla Polski spraw, i jak to wtedy precyzowano, w tym ochrony zdrowia.

– Służba zdrowia jest najważniejszym tematem kampanii i najważniejszym tematem dla Polaków – tak szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego tłumaczyła, dlaczego sztab kandydata PiS chce nadal, aby debata prezydencka z Bronisławem Komorowskim dotyczyła tylko spraw zdrowotnych.

W czwartek sztab kandydata PO zaproponował, by w piątek o godz. 21.30 odbyła się debata Komorowskiego i Kaczyńskiego, która dotyczyłaby wszystkich ważnych dla Polski spraw, w tym m.in. ochrony zdrowia.

– Biorąc pod uwagę doświadczenie kampanii i doświadczenie debaty w telewizji publicznej, gdzie było niewiele minut na każdy temat, uważamy, że jeżeli będziemy debatować o wielu sprawach podczas tej jednej debaty, to nie wyjdziemy poza ogólne deklaracje – zaznaczyła Joanna Kluzik-Rostkowska na konferencji prasowej w Warszawie.

Dlatego – jak podkreślała – sztab PiS „obstaje przy swoim” i uważa, że najlepszą z możliwych propozycji jest debata Komorowskiego z Kaczyńskim o służbie zdrowia.

Szefowa sztabu kandydata PiS odniosła się także do propozycji, by to minister zdrowia Ewa Kopacz (PO) wzięła udział w debacie z Kaczyńskim o służbie zdrowia. Kluzik-Rostkowska podkreśliła, że „przy całym szacunku” to nie minister jest kandydatką na urząd prezydenta.

– Nie chcę myśleć, że zarówno propozycja, żebyśmy debatowali z panią minister Kopacz, jak i propozycja, żebyśmy w ciągu jednej debaty mówili na wiele tematów, jest próbą ucieczki w pewną ogólnikowość debaty –  argumentowała szefowa sztabu kandydata PiS na prezydenta.

Jak poinformowała, będzie jeszcze w czwartek kontaktowała się z szefem sztabu kandydata PO na prezydenta Sławomirem Nowakiem.

– Uważamy, że jeżeli ta debata ma rzeczywiście pokazać nam, jakie poglądy na temat służby zdrowia ma Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński, to poszerzanie spektrum tematów nie będzie służyło takiemu dokładnemu dowiedzeniu się, jak sobie wyobraża organizację służby zdrowia jeden i drugi kandydat – podkreśliła Joanna Kluzik-Rostkowska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum