Zdrowie kandydatów, czyli Grzegorz Napieralski proponuje okrągły stół

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2010 12:49

Szef SLD, kandydat tej partii na prezydenta Grzegorz Napieralski zapowiedział we wtorek (8 czerwca), że jeśli wygra wybory, zorganizuje "okrągły stół" dotyczący służby zdrowia.

Obrady "białego szczytu", marzec 2008 r.

– Zdrowie jest najważniejsze, bezcenne, zdrowie musi być za darmo. Nie możemy doprowadzić do tego, aby służba zdrowia była prywatna – mówił Napieralski na  konferencji prasowej przed budynkiem warszawskiego Szpitala Praskiego.

Zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, będzie robił wszystko, aby zdrowie stało się jednym z ważnych tematów debaty politycznej, ale nie tak jak do tej pory, że siły spierały się i blokowały nawzajem.

– Zaproponuję, aby wszystkie siły polityczne w parlamencie usiadły do jednego stołu i rozmawiały o służbie zdrowia – o tym, jak dzisiaj pomóc szpitalom, przychodniom, ale przede wszystkim, co zrobić z systemem, aby był on dla ludzi, a nie tylko dla siebie – powiedział Napieralski.

Jak podkreślił, chciałby takich zmian, które spowodowałyby, aby nie było kolejek do specjalistów i nie trzeba byłoby czekać długo na operację.

– Chciałbym, aby ludzie czuli się bezpieczni, mieli poczucie, że lekarz, pielęgniarka, jest dla nich, jest zawsze dostępny, pomocny i zawsze uśmiechnięty. Chciałbym, aby szpitale się rozwijały, a nie zamykały – przekonywał kandydat Sojuszu na prezydenta. Opowiedział się również za tym, żeby leki dla osób starszych były tańsze.

Lider Sojuszu był we wtorek w Szpitalu Praskim; oglądał m.in. wykańczany właśnie nowy budynek placówki, gdzie – zgodnie z planami – mają być sale: operacyjna i pooperacyjna. Według szefa SLD, Szpital Praski to przykład, że tego typu placówka może być dobrze zarządzana.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum