Zdaniem ministra: Agencja Rezerw Materiałowych funkcjonuje sprawnie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2020 09:06

W ostatnich tygodniach z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych wydano m.in. 9 mln różnych masek i maseczek oraz 290 tysięcy litrów płynów do dezynfekcji - powiedział w środę (8 kwietnia) minister klimatu Michał Kurtyka. Podał, że sprzęt trafia do 673 podmiotów medycznych i służb wsparcia.

Fot. Shutterstock

Minister klimatu w porannej rozmowie w radiowej Jedynce pytany był o szczegóły wtorkowego transportu, który dotarł na lotnisko w Warszawie. Resort na Twitterze poinformował, że jednym z największych na świecie samolotów transportowych do Polski dostarczono ponad 50 ton środków ochrony osobistej.

Kurtyka wyjaśnił, że przywieziono w nim m.in. kilka milionów maseczek oraz "ogromne ilości" płynu do dezynfekcji. - To wszystko trafia do służby zdrowia - dodał.

Zaznaczył, że rozlokowaniem tego sprzętu zajmuje się Agencja Rezerw Materiałowych, która w jego ocenie funkcjonuje bardzo dobrze i sprawnie.

Kurtyka zapewnił, że jednym z zadań resortu jest zapewnienie sprawnej pracy ARM. - Od poniedziałku funkcjonują trzy huby logistyczne, żeby sprawniej realizować zapotrzebowanie na sprzęt ze strony służby zdrowia - powiedział.

- W ostatnich tygodniach tylko z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych wydano 9 mln różnego rodzaju masek, maseczek, prawie 1,2 mln rękawiczek, 290 tys. litrów płynów do dezynfekcji, 85 tys. gogli ochronnych - wymienił minister klimatu. - To wszystko trafia do 673 podmiotów medycznych i służb wsparcia - powiedział.

Dopytywany, czy wśród dostaw, są także respiratory, zapewnił, że tak.

Te respiratory, kardiomonitory, bo to są urządzenia, które są niezbędne w obecnej sytuacji, również spływają do Agencji Rezerw Materiałowych - wyjaśnił. Dodał, że były one przez z nią kontraktowane, ale wspierają ją również spółki Skarbu Państwa i podmioty prywatne.

PAP - Agnieszka Ziemska

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum