Zbigniew Ziobro: środki z Funduszu Sprawiedliwości trafią także do szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2020 14:21

Mimo krytyki ze strony opozycji środki z Funduszu Sprawiedliwości będą trafiać także do szpitali - powiedział w czwartek (16 stycznia) w Kielcach minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości kupił także m.in. trzy nowoczesne aparaty USG. Fot. PTWP

Szef resortu sprawiedliwości odwiedził Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, który we wrześniu ubiegłego roku został wsparty 4 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze umożliwiły m.in. zakup specjalistycznego tomografu komputerowego. Podczas briefingu Ziobro powiedział, że Fundusz Sprawiedliwości został powołany po to, aby nieść pomoc osobom bezpośrednio pokrzywdzonym, dlatego pieniądze z niego będą kierowane także do szpitali.

- Będziemy dalej wspierać ten i inne szpitale z Funduszu Sprawiedliwości. Mimo słów krytyki ze strony opozycji, która twierdzi, że te pieniądze nie powinny być przekazywane na takie cele, to będę dalej konsekwentnie realizował to zadanie. Uważam, że słusznym było rozszerzenie ustawowe przekazywania środków z Funduszu Sprawiedliwości na cele związane z ratowaniem zdrowia i życia ofiar wypadków drogowych czy innych zdarzeń - powiedział Ziobro.

Dyrektor WSZ Bartosz Stemplewski podkreślił, że nowy tomograf stanowi uzupełnienie sprzętu diagnostycznego szpitala.

- Jest to urządzenie bardziej precyzyjne, bezpieczniejsze dla pacjentów, mniej narażające na promieniowanie. Jesteśmy największym szpitalem w województwie i jednym z większych w Polsce, mamy największy SOR w regionie i Centrum Urazowe dla dorosłych. Ten sprzęt jest dla nas znaczącym wsparciem - dodał dyrektor szpitala.

Dyrektor poinformował, że szpital za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości kupił także m.in. trzy nowoczesne aparaty USG i inny pomniejszy sprzęt służący do diagnostyki oraz ratowania życia pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum