Zaostrzenie obostrzeń możliwe. Kraska: być może będzie trzeba podejmować decyzje

Autor: oprac. WOK • Źródło: PAP, Rynek Zdrowia21 grudnia 2021 07:49

6 grudnia br. rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. Dotychczas szczepionkę tę przyjęło w kraju 66,5 tys. dzieci w wieku 5-11 lat.

Zaostrzenie obostrzeń możliwe. Kraska: być może będzie trzeba podejmować decyzje
Szczepienia w Polsce przeciwko COVID-19 FOT. Megrez Tychy
 • Obecnie w kraju jest 66,5 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zaszczepionych przeciwko COVID-19
 • Średnia liczba szczepień przeciwko COVID-19 z ostatnich siedmiu dni wynosi w kraju około 187,6 tys. dziennie
 • Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska apeluje o rozwagę podczas świąt Bożego Narodzenia w związku z rozprzestrzeniającym się wariantem koronawirusa Omikron

Liczba osób w pełni zaszczepionych sięga dziś w Polsce ponad 20,8 mln

Przypomnijmy, że do tej pory w Polsce łącznie wykonano ponad 45,5 mln szczepień przeciwko COVID-19, w tym jedną dawką prawie 21,4 mln, a drugą dawką ponad 18,3 mln. Liczba osób w pełni zaszczepionych sięga dziś w kraju ponad 20,8 mln (ok. 54 proc.).

Liczba szczepień trzecią dawką to 208,6 tys., a dawką przypominającą: 5,6 mln. Średnia liczba szczepień przeciwko COVID-19 z ostatnich siedmiu dni wynosi w kraju około 187,6 tys. dziennie. Resort zdrowia informuje, że liczba niepożądanych odczynów poszczepiennych wynosi 16 677. Liczba zutylizowanych dawek: 679 334. W magazynach jest w Polsce przechowywanych ponad 24,2 mln dawek szczepionek przeciwko COVID-19..

- Obecnie w kraju jest 66,5 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zaszczepionych przeciwko COVID-19 - poinformował w poniedziałek 20 grudnia w TVP Info, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaapelował o rozwagę podczas świąt Bożego Narodzenia w związku z rozprzestrzeniającym się wariantem koronawirusa Omikron.

Czytaj także:

Szczepionka przeciwko COVID-19 firmy Novavax uzyskała warunkową rekomendację EMA

Coraz więcej Polaków chce zaszczepić się przeciwko COVID-19. Znamy wyniki najnowszych badań

Za kilka tygodni decyzje ws. kolejnych obostrzeń?

Waldemar Kraska pytany na antenie TVP Info o plany zaostrzenia obostrzeń w Polsce, powiedział, że "być może za kilka tygodni będzie trzeba podejmować jakieś kolejne obostrzenia".

- W kraju w tej chwili mamy potwierdzonych tylko 7 przypadków wariantu omikron, ale już mamy informację, że z ogniska gdańskiego prawdopodobnie będą nowe przypadki tej nowej mutacji - powiedział wiceszef resortu zdrowia.

- Dla rozprzestrzeniania się pandemii okresy, kiedy jesteśmy bardzo mobilni, chcemy się spotykać z najbliższymi, z rodziną, sprzyjają temu, że przekażemy koronawirusa. Prosiłbym, byśmy bardzo rozważnie podchodzili do świątecznych wyjazdów i kontaktów podczas okresu świątecznego i nowego roku - zaapelował Waldemar Kraska.

Czytaj też:

Minister zdrowia zapowiada piątą falę pandemii. Wywoła ją omikron. "Trzeba zrobić mu miejsce"

MZ o uznaniu szczepień przeciw COVID-19 wykonanych poza Polską i paszporcie covidowym po dawce przypominającej. KOMUNIKAT

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze