Zandberg: tchórzostwo polityków znów zaowocuje olbrzymią falą nadmiarowych zgonów

Autor: PAP • Źródło: PAP30 lipca 2021 16:46

Lider Lewicy Razem Adrian Zandberg zaapelował o zdecydowane działania rządu w sprawie szczepień. Zarzucił rządzącym tchórzostwo, które znów skończy się olbrzymią falą nadmiarowych zgonów.

Adrian Zandberg zarzucił rządzącym tchórzostwo, które znów skończy się olbrzymią falą nadmiarowych zgonów. Fot. youtube.com
  • Politycy "muszą mieć odwagę proponować decyzje, które są w interesie społecznym, a nie tchórzliwie wycofywać się pod presją środowisk antyszczepionkowych" - powiedział lider Lewicy Razem Adrian Zandberg
  • Jego zdaniem to, czego w tym momencie potrzebujemy, to odważnych działań ze strony rządu i jasnych deklaracji wzorem innych państw Unii Europejskiej, np. Francji, Litwy, Danii
  • Poseł Lewicy zaapelował też o ponad polityczne porozumienie w sprawie szczepień

Obawiamy się, że tchórzostwo polityków znów zaowocuje tym, co widzieliśmy w poprzedniej fali pandemii, czyli olbrzymią falą nadmiarowych zgonów – mówił w piątek (30 lipca) we Wrocławiu poseł Lewicy, lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.

Apelował o zdecydowane działania rządu w sprawie szczepień.

Tchórzliwi politycy

Na konferencji prasowej Zandberg wskazywał, że sytuacja, w której Polska znajduje się dzisiaj przypomina tę sprzed roku. - Znowu przed nami zagrożenie, które da się przewidzieć i znowu tchórzostwo ze strony polityków, znowu brak gotowości do tego, żeby działać w sposób zdecydowany - powiedział.

Zdaniem Zandberga to, czego w tym momencie potrzebujemy, to odważnych działań ze strony rządu i jasnych deklaracji wzorem innych państw Unii Europejskiej.

Rząd Francji jasno powiedział, że osoby zaszczepione będą miały łatwiejszą jesień, będą mogły korzystać w większym stopniu z tych wszystkich udogodnień, do których się latem przyzwyczailiśmy. Nie jest to tylko Francja, wystarczy spojrzeć na Litwinów, Duńczyków. Jasna zapowiedź tego, że takie rozwiązania będą obowiązywać także w czasie czwartej fali pandemii to skuteczne narzędzie, które mamy, aby zachęcić ludzi do szczepień - wskazywał Zandberg.

Zaznaczył, że politycy "muszą mieć odwagę proponować decyzje, które są w interesie społecznym, a nie tchórzliwie wycofywać się pod presją środowisk antyszczepionkowych".

Porozumienie w sprawie szczepień

Zaapelował też o ponad polityczne porozumienie w sprawie szczepień.

- Wspólnie jako cała klasa polityczna powinniśmy powiedzieć jasno: tej jesieni, ci którzy będą zaszczepieni, będą mieli łatwiejszy dostęp do tych przestrzeni życia społecznego, które prawdopodobnie będą znowu podlegały ograniczeniom. To powinien być jasny wspólny komunikat całej klasy politycznej, niepoddającej się presji antyszczpionkowców - dodał.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum