Zamknięto pierwszą szkołę w Warszawie, Poznań zamknie wszystkie szkoły

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2020 09:43

Z uwagi na rozprzestrzeniającego się koronawirusa COVID-19 w Warszawie zamknięto pierwszą placówkę edukacyjną. Informację o zamknięciu szkoły na warszawskim Wilanowie podała Gazeta Stołeczna. Międzynarodowe Centrum Oświatowe ma być nieczynne do odwołania.

Fot. Elizabeth Albert/Flickr CC BY 2.0 (zdj. ilustracyjne)

Jak informuje Gazeta Stołeczna, prewencyjne działania szkoły mają związek z domniemanym zarażeniem rodzica jednego z uczniów placówki. Sytuacja ma miejsce w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie, położonej tuż obok Świątyni Opatrzności Bożej.

Do zespołu szkół przynależą podstawówka, gimnazjum, liceum oraz przedszkole.  Uczęszcza do niej ok. 400 uczniów a na co dzień pracuje tam ok. 50 nauczycieli.

Informacja o zamknięciu placówki miała zostać potwierdzona przez anonimową pracownicę sekretariatu. Kobieta przekazała dziennikarzom, że są to działania prewencyjne, a u żadnego z uczniów ani nauczycieli nie stwierdzono zakażeń. Podejrzenie koronawirusa wystąpiło u matki jednego z uczniów, a rodzina przechodzi właśnie 14-dniową kwarantannę.

Od 11 marca na dwa tygodnie poznańskie szkoły, przedszkola, baseny i instytucje miejskie mają być zamknięte. Taką decyzję podjął właśnie samorząd Poznania w związku z epidemią koronawirusa - podała Gazeta Wyborcza.

Magistrat ma wystosować komunikat do dyrektorów wszystkich szkół i przedszkoli w Poznaniu, by od środy zamknęli placówki na dwa tygodnie .

Zamknięte mają być też miejskie instytucje kultury, baseny, zoo, a imprezy organizowane przez miasto zostaną przełożone.

Informacje o zawieszaniu pracy szkół nadchodzą też z innych miast. Władze Cieszyna zawiesiły we wtorek (10 marca) zajęcia w dwóch szkołach podstawowych i jednym liceum. Istnieje bowiem podejrzenie kontaktu z osobą, która może być zakażona koronawirusem - poinformowała we rzecznik cieszyńskiego magistratu Katarzyna Koczwara.

Rzecznik powiedziała, że rekomendacja, by zawiesić zajęcia, nadeszła od Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego w Cieszynie. - To bardziej działanie prewencyjne. Jeszcze we wtorek mają napłynąć wyniki testów osoby, u której wystąpiły silne objawy infekcji. Miała ona kontakt z dziećmi. Wszyscy mamy nadzieję, że podejrzenia się nie potwierdzą - dodała Koczwara.

Więcej: warszawa.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum