Zalewska: w ciągu miesiąca projekt ustawy o opiece medycznej w szkołach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 września 2017 11:02

W ciągu miesiąca minister Radziwiłł przedstawi projekt ustawy zakładający powrót opieki medycznej do szkół - oświadczyła we wtorek (5 września) minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zapowiedziała prezentację w połowie września programu doskonalenia nauczycieli.

Zalewska: w ciągu miesiąca projekt ustawy o opiece medycznej w szkołach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zalewska, pytana w RMF FM o termin powrotu opieki medycznej do szkół, odpowiedziała: - Myślę, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, bo jesteśmy w stałym kontakcie, przedstawi projekt ustawy. Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował. Do 2019 r. rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole.

Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą. - Ale taka umowa, która spowoduje, że będzie on miał obowiązek np. z danej szkoły wyleczyć. Nie tylko przebadać i wydać karteczkę, że potrzebne jest takie leczenie - zaznaczyła Zalewska.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze