Zalewska: rozwiązania dot. opieki stomatologicznej w szkołach - we wrześniu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2018 15:02

Do tego, żeby szkoła mogła funkcjonować właściwie, musi być opieka stomatologiczna; razem z Ministerstwem Zdrowia i MRPiPS przedstawimy rozwiązania organizacyjne na początku roku szkolnego - mówiła w czwartek (21 czerwca) minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

- Mam nadzieję, że razem z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawimy rozwiązania organizacyjne na początku roku szkolnego - mówiła minister Anna Zalewska. Fot. Archiwum

Podobnie jak w latach ubiegłych przed końcem roku szkolnego Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotował dla minister edukacji Anny Zalewskiej "świadectwo szkolne" z informacją, że "nie otrzymała promocji do następnej klasy". Prezes ZNP przedstawił je w środę (20 czerwca) na konferencji prasowej w Warszawie.

Szefowa MEN proszona o komentarz w tej sprawie na antenie Radiowej Jedynki powiedziała, że oceny te są "nieprawdziwe".

Pytana o raport Najwyższej Izby Kontroli, z którego wynika, że dzieci i młodzież w wieku szkolnym nie mają zapewnionej spójnej i kompleksowej opieki zdrowotnej odparła, że do tego, żeby szkoła mogła funkcjonować właściwie, musi być opieka stomatologiczna, możliwość zjedzenia posiłku.

- Mam nadzieję, że razem z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawimy rozwiązania organizacyjne na początku roku szkolnego - mówiła.

Dopytywana o to, jak duża jest skala niedożywienia wśród uczniów, Zalewska powiedziała, że w 95 proc. nie ma ubóstwa wśród dzieci, dlatego - jak mówiła - program ministerstwa rodziny na dożywianie musi zmienić swój charakter, w z związku z tym razem pracujemy, by to był wspólny program wsparcia stołówek szkolnych.

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum