Zalewska: przed wakacjami projekty ws. posiłków i opieki stomatologicznej dla uczniów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2017 09:51

Przed wakacjami resorty edukacji, rodziny i pracy oraz zdrowia zaprezentują rozwiązania dotyczące zagwarantowania dzieciom ciepłych posiłków w szkołach oraz objęcia uczniów opieką stomatologiczną - zapowiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zalewska: przed wakacjami projekty ws. posiłków i opieki stomatologicznej dla uczniów
Kolejnym nowym programem ma być objęcie uczniów opieką stomatologiczną Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Minister odwiedziła w piątek Mysłowice (Śląskie), gdzie spotkała się m.in. z samorządowcami i przedstawicielami środowiska nauczycielskiego. Jak powiedziała dziennikarzom, przyjechała, by "dziękować za dobrze wdrażaną reformę edukacji", a także monitorować przygotowanie i wdrażanie związanych z reformą zmian.

Mówiąc o planach ministerstwa, dotyczących zapewnienia uczniom ciepłych posiłków w szkołach, Zalewska oceniła, że będzie to możliwe od roku szkolnego rozpoczynającego się we wrześniu 2018 r. - Wyznaczyliśmy sobie termin; chcemy, żeby ciepły posiłek był dla każdego dziecka od roku szkolnego 2018/2019 - obliczamy, że wtedy będziemy gotowi - stwierdziła minister.

- Czas skończyć z dyskusją o dożywianiu, natomiast uznać, że jedzenie w szkole to narzędzie edukacyjne. Pracujemy nad tym razem z Ministerstwem Rodziny, prace są bardzo zaawansowane (...). Przed wakacjami pokażemy, jak to będzie wyglądało, jako to będzie koszt - dodała szefowa resortu edukacji.

Ministerstwo - jak mówiła Zalewska - już teraz sugeruje dyrektorom szkół dysponujących stołówkami wydłużanie przerwy w zajęciach do 40 minut, aby dzieci mogły spokojnie zjeść ciepły posiłek.

Kolejnym - obok zapewnienia posiłków w szkołach - nowym programem ma być objęcie uczniów opieką stomatologiczną. Również założenia tego rozwiązania mają zostać przedstawione przed wakacjami. - 22 maja Ministerstwo Zdrowia spotyka się, żeby prezentować założenia do programu, który ma objąć dzieci opieką stomatologiczną. Przed wakacjami pokażemy państwu oba te programy - zapewniła Zalewska.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum