Zakaz palenia w szpitalach psychiatrycznych zostanie utrzymany?

Autor: tvp.info/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2011 17:49

Sejmowa Komisja Zdrowia zarekomendowała posłom odrzucenie projektu ustawy rezygnującego z tego zakazu. Wcześniej za palarniami w lecznicach psychiatrycznych opowiedziało się Biuro Analiz Sejmowych.

Zakaz palenia w szpitalach psychiatrycznych zostanie utrzymany?

Zakaz palenia na terenie zakładu opieki zdrowotnej, w tym w szpitalach psychiatrycznych, wprowadziła w połowie listopada 2010 r. znowelizowana ustawa antynikotynowa. Jej zapisy wzbudziły wątpliwości konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii, dyrektorów placówek sprawujących całodobową opiekę psychiatryczną lub odwykową oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

Portal tvp.info przypomina, że były minister zdrowia Marek Balicki zgłosił z grupą posłów projekt usunięcia kontrowersyjnego przepisu z ustawy. Pozytywne wypowiedziało się o tym projekcie Biuro Analiz Sejmowych oraz Naczelna Rada Lekarska.

Innego zdania jest sejmowa komisja zdrowia. Za podtrzymaniem zakazu są przedstawiciele wszystkich klubów za wyjątkiem SLD. Rok wcześniej posłowie zasiadający w komisji patrzyli na tę sprawę nieco inaczej: zgłoszony przez nich projekt ustawy antynikotynowej przewidywał możliwość instalowania palarni w szpitalach psychiatrycznych.

Więcej: www.tvp.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum