Zadania wojska w związku z epidemią - w MON trwa odprawa ministra z dowódcami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2020 11:31

Trwa odprawa szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka z dowódcami na temat zadań realizowanych przez wojsko w związku z epidemią koronawirusa - poinformowały służby prasowe MON.

Wojsko ma swoje zadania w zwalczaniu epidemii koronawirusa Fot. WIM (zdjęcie ilustracyjne)

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej.

Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii może wykonać 350 testów dziennie na obecność koronawirusa. Armia przygotowała też mobilne zespoły medyczne, pojazdy i obiekty przystosowane do odbywania w nich kwarantanny, oferuje także transport lotniczy w razie potrzeby ewakuacji medycznej.

Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, żołnierze maja być też kierowani do patroli ulicznych, jako wzmocnienie dla policjantów. Wraz z nimi mają egzekwować stosowanie się obywateli do ograniczeń wprowadzonych przez rząd w ramach walki z epidemią.

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 43 wykrytych przypadkach koronawirusa w Polsce. W sumie zakażonych jest już 1905 osób. Zmarło 26 osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum