Zachodniopomorskie: będzie protest w obronie szpitala w Sławnie

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2019 07:37

W najbliższą sobotę (7 grudnia) o godz. 13:00 grupa mieszkańców Sławna organizuje protest przed budynkiem Szpitala Powiatowego w Sławnie.To będzie akcja sprzeciwu wobec planów połączenia sławieńskiego szpitala z lecznicą w Koszalinie.

Zachodniopomorskie: będzie protest w obronie szpitala w Sławnie
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Mieszkańcy Sławna i powiatu sławieńskiego, włączamy myślenie. Konsolidacja szpitala w Sławnie i Koszalinie nie oznacza lepszej opieki medycznej, nie zmniejszy kolejek - piszą organizatorzy akcji protestacyjnej.

Pomysłodawcy protestu stanowczo sprzeciwiają się planowanemu połączeniu sławieńskiego szpitala ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie. Jak twierdzą, doprowadzi to do likwidacji placówki w Sławnie. Uważają, że to się skończy na tym, że zrobią w Sławnie oddział z długoterminową opieką i tylko to będzie funkcjonować.

Zgodnie z planem organizatorów protestu, uczestnicy będą maszerowali po skrzyżowaniu ulic Sempołowskiej i I Pułku Ułanów. W programie wydarzenia przewidziano przemówienia. Protest, który potrwa 3 godziny został zgłoszony jako zgromadzenie publiczne. Na miejscu będzie asysta policji.

Przypomnijmy, że do końca bieżącego roku trwają analizy na temat tego, jak może wyglądać połączenie szpitali i jakie będą tego konsekwencje. 5 grudnia planowane jest posiedzenie Społecznej Rady Szpitala Powiatowego w Sławnie. Być może wtedy poznamy więcej szczegółów. Tymczasem emocje narastają. W proteście, którego współorganizatorem jest również Bartosz Bukowski, radny Rady Miejskiej w Sławnie, mają wziąć udział także pracownicy szpitala w Sławnie oraz członkowie związków zawodowych.

We wtorek, 3 grudnia, do Starostwa Powiatowego w Sławnie, które jest organem nadzorującym sławieński szpital trafi petycja. Pod listem sprzeciwiającym się połączeniu szpitali podpisały się jak do tej pory 2673 osoby.

Więcej: naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum