Zabrakło kworum. Posłowie nie są zainteresowani ustawą o POZ?

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 03 października 2017 19:20

Nie odbyło się planowane na wtorek (3 października) posiedzenie sejmowej podkomisji, która miała pracować nad projektem ustawy o POZ. Zabrakło kworum. Na 11 posłów zasiadających w podkomisji stawiło się zaledwie dwóch, w tym jej przewodniczący Tomasz Latos - informuje Federacja Porozumienie Zielonogórskie.

Zabrakło kworum. Posłowie nie są zainteresowani ustawą o POZ?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

We wtorek nie było kworum...

- Za to nie brakowało gości - mówi Joanna Zabielska-Cieciuch, która w imieniu Porozumienia Zielonogórskiego miała przekazać podkomisji uwagi do projektu. - Byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i NFZ. Dyskusja się odbyła, ale miała nieformalny charakter.

Planowane posiedzenie podkomisji do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie miało mieć istotne znaczenie dla dalszych losów ustawy. To właśnie tej podkomisji komisja zdrowia zleciła dalsze prace po pierwszym czytaniu w sejmie.

Co dalej? Najprawdopodobniej podkomisja zajmie się projektem w przyszłym tygodniu, a czwartek (12 października) odbędzie się drugie czytanie w sejmie. Być może projekt zostanie przyjęty w obecnym kształcie 13 października.

Poza przekazaniem posłom i Ministerstwu Zdrowia swego stanowiska Porozumienie Zielonogórskie nie ma już możliwości prawnej ingerowania w proces legislacyjny. Poprawki zgłaszać mogą posłowie, a autopoprawki minister zdrowia - podaje Monika Kowalska, rzecznik prasowy Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze