ZUS wstrzymuje wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych. Kiedy można zrealizować skierowanie?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 października 2020 09:01

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał czasowo od 24 października wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Skierowanie do tego ośrodka będzie można zrealizować w późniejszym terminie - informuje ZUS.

ZUS wstrzymuje wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych. Kiedy można zrealizować skierowanie?
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

- Jeśli ktoś posiada zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację ZUS, którą miał rozpocząć od 24 października 2020 roku i później, prosimy o pozostanie w domu. Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie można zrealizować w późniejszym terminie. Turnusy rehabilitacyjne, które rozpoczęły się przed 24 października 2020 r. mogą być kontynuowane. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu, który mamy na zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację - poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Wyjazdy zostały wstrzymane na podstawie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

ZUS poinformował również, że od 2 listopada br. - w związku z sytuacją epidemiczną - placówki Zakładu będą czynne w poniedziałki tak, jak w pozostałe dni tygodnia tj.: w godz. 8-15.

- Zachęcamy do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu i skorzystania z e-wizyt. Jesteśmy dostępni także przez internet za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz w kontakcie telefonicznym. Do dyspozycji jest ogólnopolska infolinia pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna w dni robocze (pn.-pt.) w godzinach 7-18 - podkreśla rzecznik.

Przypomina również, że pod numerem tel. 22 11 22 111 działa specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym.

Olga Zakolska (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum