ZUS: w ramach "Dobrego startu" wypłacono już ponad 363 mln zł

Autor: • Źródło: PAP22 lipca 2022 11:24

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad 1,2 mln świadczeń na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Do rodziców trafiło już 363,3 mln zł - poinformowała PAP w piątek prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wypłata świadczeń ruszyła poniedziałek.

ZUS: w ramach "Dobrego startu" wypłacono już ponad 363 mln zł

Wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada.

"Z najnowszych danych wynika, że liczba złożonych do ZUS wniosków przekroczyła około 1,6 mln, które dotyczą prawie 2,4 mln dzieci. Dotychczas przyznaliśmy środki na ponad 1,5 mln dzieci i wypłaciliśmy ponad 1,2 mln świadczeń na łączną kwotę 363,3 mln złotych. Przygotowywane są kolejne wypłaty. Realizacja programu przebiega bez problemów" - zapewniła prof. Uścińska.

Przypomniała, że ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start". Z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum