ZUS: dotychczas wypłacono ponad 26,5 mln zł z programu "Dobry start" w Lubuskiem

Autor: • Źródło: PAP31 sierpnia 2022 13:07

Do tej pory do lubuskich oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafiło przeszło 77 tys. wniosków o wsparcie w ramach programu "Dobry start". Łącznie na konta Lubuszan wpłynęło z tego tytułu ponad 26,5 mln zł. Wnioski można składać do końca listopada br. – poinformowała w środę rzeczniczka lubuskiego ZUS Agata Muchowska.

ZUS: dotychczas wypłacono ponad 26,5 mln zł z programu "Dobry start" w Lubuskiem

Dodała, że rodzice, którzy złożą wniosek do 31 sierpnia br., otrzymają pieniądze do końca września. Ci, którzy wyślą go później - w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wszystkich dokumentów.

Jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko do 20. lub 24. roku życia w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Jego celem jest zakup niezbędnych materiałów do nauki. Program nie obejmuje studentów.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie elektronicznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portal Empatia bądź bankowość elektroniczną.

Wszelka korespondencja dotycząca świadczenia odbywa się tylko poprzez PUE ZUS, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie ma profilu na platformie, powinien go założyć - wskazała rzeczniczka.

Instrukcja, jak to zrobić, jest na stronie Zus.pl. Pieniądze na wyprawkę szkolną wypłacane są wyłącznie na rachunek bankowy podany we wniosku.

Ze wsparcia mogą skorzystać także przebywający w Polsce obywatele Ukrainy, którzy mają polski PESEL, rachunek bankowy, telefon i adres e-mailowy. Na PUE ZUS dostępny jest specjalny kreator w języku ukraińskim, który pomoże wypełnić wniosek i uniknąć błędów przy jego składaniu.

W ub. roku w woj. lubuskim złożono niemal 85 tys. wniosków w ramach tego programu na łączną kwotę prawie 35 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum