×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Z pomocy medycznej Caritas Archidiecezji Warszawskiej korzysta rocznie kilka tysięcy chorych

Autor: • Źródło: PAP11 lutego 2023 10:09

Z pomocy medycznej Caritas Archidiecezji Warszawskiej korzysta rocznie kilka tysięcy chorych. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i hospicjum stacjonarnym w Warszawie w 2022 r. leczyło się łącznie 415 pacjentów, zaś hospicja domowe w Błoniu i Grójcu sprawowały opiekę medyczną nad 465 osobami.

Z pomocy medycznej Caritas Archidiecezji Warszawskiej korzysta rocznie kilka tysięcy chorych
11 lutego Światowy Dzień Chorego Caritas podsumował pomoc chorym Fot. Shutterstock

W tym roku 31. Światowy Dzień Chorego obchodzony będzie 11 lutego pod hasłem "Miej o nim staranie. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia".

Caritas Polska, wraz z 44 Caritas diecezjalnymi, tworzy największą w Polsce organizację działającą na rzecz chorych i potrzebujących.

W 2022 r. z pomocy Caritas Archidiecezji Warszawskiej skorzystało ponad 55 tys. osób, w tym 35 tys. uchodźców z Ukrainy - poinformowała organizacja w komunikacie.

Zastrzegła, że udało się pomóc 880 chorym. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i hospicjum stacjonarnym w Warszawie leczyło się łącznie 415 pacjentów, 208 w zakładzie opiekuńczo-leczniczym i 207 w hospicjum. Hospicja domowe w Błoniu i Grójcu sprawowały opiekę medyczną nad 465 osobami w miejscu ich zamieszkania w powiatach grodziskim, grójeckim, piaseczyńskim, pruszkowskim, warszawsko-zachodnim i w niektórych dzielnicach Warszawy.

W pięciu specjalistycznych placówkach wsparcia dziennego (świetlicach socjoterapeutycznych) w Warszawie na Ochocie, Ursynowie i Woli pod opieką specjalistów w zajęciach wychowawczych i edukacyjnych uczestniczyło 270 dzieci.

"1 tys. mieszkańców Warszawy otrzymało dofinansowanie w zakupie leków, sprzętu rehabilitacyjnego i w leczeniu specjalistycznym" - podał Caritas.

"200 osób w kryzysie bezdomności, przebywających w przestrzeni miasta otrzymało doraźną pomoc pielęgniarską, skorzystało z pomocy karetki dla bezdomnych w ramach tzw. streetworkingu medycznego" - czytamy w komunikacie.

"Pomoc w postaci zakupu leków oraz opłaceniu leczenia i badań otrzymało także 200 uchodźców z Ukrainy".

Caritas AW zatrudnia personel składający się z 23 lekarzy, 56 pielęgniarek, 17 fizjoterapeutów, 65 opiekunów medycznych oraz psychologów, pracowników sprzątających i administracji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze