XI Krajowy Zjazd Lekarzy: minister zapowiada kolejne reformy, lekarze gwiżdżą i buczą na ministra

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2012 16:28

Teraz dyskutowaliśmy nad zmianami w refundacji, w najbliższych tygodniach będziemy dyskutować o wprowadzeniu konkurencji dla płatnika - poinformował podczas XI Krajowego Zjazdu Lekarzy minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Stwierdził, że wprowadzenie konkurencji dla NFZ jest jednym z najbardziej oczekiwanych rozwiązań w ochronie zdrowia, które poprawi system zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza.

Dodał również, że trwają intensywne prace nad ustawą o zdrowiu publicznym i jakości w ochronie zdrowia.

Podkreślał, że dyskusja ze środowiskiem lekarskim jest dla niego bardzo ważna. Podkreślał, że dotrzymywał wszelkich obietnic składanych lekarzom, które zostały wypracowane podczas dyskusji z samorządem lekarskim.

Wystąpieniu ministra towarzyszyły gwizdy i buczenia z sali. Dlatego minister Arłukowicz prosił o ostudzenie emocji i prace w ramach wspólnych zespołów ministerialnych.

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz przypomniał ministrowi, że podczas ostatnich rozmów dotyczących rozporządzenia o receptach minister mimo iż był w budynku ministerstwa to na spotkanie wysłał swojego zastępcę

Nadzwyczajny XI Krajowy Zjazd Lekarzy rozpoczął się w piątek (24 lutego) w Warszawie. Jego uczestnicy będą dyskutowali o sytuacji w ochronie zdrowia oraz o kształceniu lekarzy. Mają także podjąć decyzję w sprawie dalszych działań związanych z przepisami refundacyjnymi.

Wśród gości uczestniczących w zjeździe są: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, były szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, biskup warszawsko-praski Henryk Hoser, przedstawiciele samorządu aptekarskiego i parlamentarzyści.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum