XI Europejski Kongres Gospodarczy: nie zabraknie sesji dotyczących sektora medycznego

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2019 21:09

Przygotowania do XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) idą pełną parą. Największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w hali Spodek w Katowicach 13-15 maja br.

XI Europejski Kongres Gospodarczy: nie zabraknie sesji dotyczących sektora medycznego
Miejscem EEC 2019 będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek w Katowicach; FOT. PTWP

Na Śląsku już po raz jedenasty w trakcie EEC spotkają się polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy, a przede wszystkim przedstawiciele biznesu. W tym roku Kongres jeszcze mocniej zwróci się do młodego odbiorcy i uczestnika.

- Bardzo prawdopodobne, że w trakcie Kongresu zaprezentujemy politykę energetyczną państwa do roku 2040 - zapowiedział 22 marca podczas spotkania Rady EEC Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w Ministerstwie Energii.

Od lat Kongres wzbogaca zakres tematyczny debat (w ub. roku było ich ponad 150) otwierając się na nowe prądy, zagadnienia, środowiska. Nie rezygnując z prestiżu i siły płynących z obrad wniosków, jaki nadaje Kongresowi obecność VIP-ów, adresuje swój przekaz w większym stopniu do młodszego pokolenia przedsiębiorców, studentów i uczniów, ludzi aktywnych społecznie.

Ambicją twórców Kongresu jest nie tylko aktualność poddawanych pod dyskusję tematów, ale wskazywanie takich kwestii, trendów, zjawisk, które w najbliższej przyszłości nabiorą znaczenia i będą w centrum publicznej debaty o przyszłości polskiej i europejskiej gospodarki.

- Ważne będą w tym roku tematy związane z nowym otwarciem w Europie. Mam na myśli nowy budżet i budowanie siły europejskiej gospodarki, otwartość przy zachowaniu niezależności, cyberbezpieczeństwo i obronność, czy nowe technologie - w tym kosmiczne - wyliczał w trakcie obrad Rady EEC jej przewodniczący Jerzy Buzek. - Wszystko to zadecyduje o najbliższych pięciu latach w UE, ale rozmawiać będziemy także o europejskiej strategii z horyzontem 2050 roku.

W odpowiedzi na wyzwania związane z nowymi obszarami tematycznymi Kongresu skład Rady, a tym samym zakres jej kompetencji, jest poszerzany. Kongresowa debata będzie w tym roku wyjątkowo różnorodna i rozbudowana - także ze względu na ciekawy i dynamiczny kontekst wydarzeń na świecie, w Polsce i w Europie.

- Spotykamy się w takim właśnie gronie po to, by program Kongresu był atrakcyjny dla naszych gości - z Polski, z Europy i ze świata - deklarował Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podobnie jak w poprzednich latach, także podczas tegorocznej edycji EEC nie zabraknie sesji dotyczących szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia. Poniżej ich wybrana tematyka:

• Medycyna i gospodarka - liczby, potencjał, realia
• Oblicza nowych technologii medycznych - szanse i wyzwania
• Gabinet, przychodnia, szpital - trudna układanka
• Samorządy w systemie opieki zdrowotnej
• Finansowanie systemu ochrony zdrowia - sztuka wydawania pieniędzy

Szczegóły i rejestracja na stronie Kongresu: www.eecpoland

Czytaj także na: wnp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum