Wyzwania w zakresie chorób rzadkich

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2013 14:31

250 ekspertów medycznych specjalizujących się diagnostyce i leczeniu chorób rzadkich z Anglii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Francji, Holandii, Izraela, Łotwy, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szwecji, Włoch, Ukrainy i USA weźmie udział w XI Europejskim Kongresie Chorób Rzadkich (Spała, 28-30 czerwca).

Ze względu na szkoleniowy charakter konferencji, prowadzone będą wykłady i seminaria dla lekarzy, diagnostów i terapeutów, jak również urzędników administracji państwowej i przedstawicieli organizacji pacjentów na temat chorób rzadkich oraz konsultacje medyczne.

Udział w konferencji zapowiedzieli także przedstawiciele pacjentów z krajów Centralnej i Wschodniej Europy (Białorusi, Czech, Estonii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Rosji, Słowacji, Słowenii, Serbii, Ukrainy).

Celem konferencji jest przybliżenie wieloaspektowej problematyki chorób rzadkich i podniesienie świadomości społecznej. Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na aspekty organizacyjne i problemy związane z leczeniem, specjalistyczną opieką medyczną, rehabilitacją oraz opieką paliatywną.

Specjaliści z zakresu chorób rzadkich wskazują na najlepiej obecnie działający model organizacji opieki nad chorymi, czyli francuski. Lekarze świadczą bezpośrednią opiekę medyczną nad pacjentem w jego miejscu zamieszkania. Francuzi podkreślają, że najważniejszy w tej strukturze jest przepływ informacji między ośrodkami i konkretnymi lekarzami.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum