Wyjazdowe spotkanie klubu PO z premierem m.in. o ustawie refundacyjnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2012 19:31

W piątek po południu (27 stycznia) klub parlamentarny PO spotka się na wyjazdowym posiedzeniu z premierem Donaldem Tuskiem i ministrami jego gabinetu - m.in. Jackiem Rostowskim, Jarosławem Gowinem i Bartoszem Arłukowiczem.

Rzecznik rządu Paweł Graś potwierdził PAP, że premier weźmie udział w piątkowym spotkaniu z parlamentarzystami Platformy. Będzie na nim również marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Jak podkreślił premier pytany o posiedzenie klubu Platformy, "będzie przekonywał do tego, że co do istoty sprawy - jeśli chodzi np. o ustawę refundacyjną, która budziła tyle emocji czy ACTA - nie mamy wątpliwości, że postępujemy dobrze, potrafimy bronić argumentami tych decyzji, nawet jeśli one są trudne".

W nieoficjalnych rozmowach politycy PO oceniają, że - ze względu na obecność ministrów - wśród tematów rozmów pojawią się najprawdopodobniej m.in.: kwestie związane z ustawą refundacyjną - w kontekście styczniowych protestów lekarzy i aptekarzy, a także kontrowersje społeczne wokół podpisania przez Polskę umowy ACTA dotyczącej walki z łamaniem prawa własności intelektualnej.

Posiedzenie klubu może się jednak nie odbyć, gdyby przedłużyły się sejmowe głosowania nad budżetem - w drugim czytaniu do projektu ustawy budżetowej zgłoszono blisko czterysta poprawek.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum