Wyborczy sąd nad zdrowiem na razie nierozstrzygnięty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2010 17:17

Proces w trybie wyborczym - Jarosław Kaczyński kontra Bronisław Komorowski - zostanie wznowiony 22 czerwca o godzinie 10.00.

Sąd Okręgowy w Warszawie ponownie rozpatruje sprawę dotyczącą prywatyzacji ochrony zdrowia, zwróconą przez Sąd Apelacyjny do ponownego rozpoznania. 21 czerwca sąd przesłuchał kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. Dzień później przesłuchany zostanie kandydat PO Bronisław Komorowski. Marszałka Sejmu nie było na rozprawie w związku z jego podróżą zagraniczną.

Według szefa PiS, Komorowski chce prywatyzacji szpitali, ponieważ odegrał istotną rolę w przygotowaniu programów PO w 2007 roku. Jak przekonywał, również proponowana przez PO komunalizacja mogła łatwo prowadzić do prywatyzacji. Kaczyński mówił, że ta sprawa stała się przedmiotem politycznego sporu w kampanii parlamentarnej w 2007 roku.

Sędzia pytała Jarosława Kaczyńskiego, jak rozumie słowo prywatyzacja. Ten odparł, że na dwa sposoby: jako podległość regułom kodeksu handlowego, albo jako przejmowanie własności szpitali (częściowo lub w całości) przez podmioty prywatne.

Zaznaczył, że prywatyzacja nie musi w jego ocenie oznaczać wprowadzenia płatnej służby zdrowia, oznacza natomiast „inne reguły jej funkcjonowania“. Wskazał, że prywatyzowanie szpitali prowadziło niejednokrotnie do zamykania nierentownych oddziałów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum