"Wspólnie dla zdrowia": trwa rejestracja na konferencję dotyczącą kadr w medycynie

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2019 14:47

Czwarta konferencja w ramach narodowej debaty "Wspólnie dla zdrowia" odbędzie się w czwartek (17 stycznia) w Lublinie. Dotyczyć będzie roli kadr w systemie ochrony zdrowia. Trwa jeszcze rejestracja na to wydarzenie.

"Wspólnie dla zdrowia": trwa rejestracja na konferencję dotyczącą kadr w medycynie

Przypomnijmy, że sesje podczas lubelskiej Konferencji „Kadry w ochronie zdrowia: wyzwania i rozwój” dotyczyć będą, między innymi: kształcenia przed- i podyplomowego kadr medycznych; nowych zawodów w medycynie – ich roli i miejsca w systemie ochrony zdrowia; wynagrodzeń w ochronie zdrowia.


Miejsce: Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Collegium Maius, ul. Jaczewskiego 4.

- Sfera kadr w opiece zdrowotnej na pewno wymaga uporządkowania, nie tylko w odniesieniu do deficytów w różnych profesjach, ale także pod względem płacowym. Myślę, że warto wrócić do dyskusji nad zasadami i modelem kształtowania płac dla całej ochrony zdrowia, a nie jedynie wobec wybranych profesji - mówił w wywiadzie dla Rynku Zdrowia prof. Tomasz Hryniewiecki, dyrektor Instytut Kardiologii w Warszawie, członek prezydium Rady Społecznej Debaty "Wspólnie dla Zdrowia" i koordynator lubelskiej konferencji.

- Konieczne jest też pełne uregulowanie funkcjonowania wszystkich grup zawodowych w ochronie zdrowia, włączając w to nowe zawody, które pojawiają się w ostatnich latach - zaznaczył. - Chciałbym, aby konferencja w Lublinie zakończyła się stworzeniem planu zmian dotyczących kadr medycznych w perspektywie wieloletniej, a nie tylko doraźnych.

- Powinniśmy, szczególnie w roku wyborczym, oderwać się od bieżącej polityki i przygotować systemowe kierunki zmian w tej materii - niezwykle ważnej zarówno dla środowiska medycznego, jak i wszystkich pacjentów - podkreślał prof. Hryniewiecki.

W poszczególnych panelach lubelskiej konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele samorządów poszczególnych profesji - nie tylko lekarzy oraz pielęgniarek i położnych, ale też izb aptekarskiej i fizjoterapeutów - oraz przedstawiciele różnych związków zawodowych, uczelni medycznych oraz organizacji zrzeszających pracodawców.

Czytaj także: Prof. Hryniewiecki: o kadrach w ochronie zdrowia będziemy rozmawiać w szerokim gronie

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum