×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: premier Tusk ocenia przygotowanie medyczne do Euro 2012

Autor: PAP/Rynek Zdrowia19 maja 2012 10:51

Premier Donald Tusk odwiedził w sobotę (19 maja) we Wrocławiu Akademicki Szpital Kliniczny - jeden z wytypowanych do pomocy przy ewentualnych zdarzeniach w czasie Euro 2012. Towarzyszący mu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapewniał o pełnej gotowości.

Wrocław: premier Tusk ocenia przygotowanie medyczne do Euro 2012
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przypomniał, że w całej Polsce przygotowane są szpitale referencyjne po to, aby otoczyć opieką medyczną kibiców, piłkarzy, sędziów i wszystkich gości turnieju.

Mamy przygotowane ratownictwo medyczne, przygotowane jest także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, przygotowany jest również spójny system przepływu informacji, a także zarządzania sytuacją kryzysową - powiedział minister.

- Ten szpital pokazuje, że jesteśmy w pełni przygotowani, żeby mistrzostwa w Polsce mogły się odbyć, żeby kibicie czuli się bezpieczni, ale także piłkarze, sędziowie i wszyscy ci, którzy zechcą odwiedzić nasz kraj - dodał Arłukowicz. 

Premiar Donald Tusk, pytany o ocenę przygotowań do piłkarskiego turnieju, odprał, że we wrocławskim szpitalu wszyscy są "naładowani pozytywnie".

- Mimo, że to dla nich oznacza trochę więcej obowiązków. (...) Emanuje z tych ludzi, którzy zaangażowali się w Euro - czy to są lekarze, czy wolontariusze, czy policjanci, strażacy - taka pozytywna energia - zaznaczył. 

Działający od 10 lat Akademicki Szpital Kliniczny we Wrocławiu to jedna z najnowocześniejsza placówek w mieście z własnym lądowiskiem. Szpital został wytypowany do udzielania pomocy w czasie Euro 2012. 

Wrocław był jednym z punktów objazdu premiera, który od kilku dni przygląda się przygotowaniom do Euro 2012 na ostatniej prostej. We Wrocławiu - poza wizytacją w szpitalu - spotkał się z władzami miasta, wolontariuszami, którzy mają pomagać przy Euro. Rozegrał też mecz. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze