Wrocław: lekarze pobiegną po zdrowie

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2015 12:59

Bieganie jest dla wszystkich - przekonują organizatorzy Biegu Uniwersytetu Medycznego, który zostanie przeprowadzony 3 października we Wrocławiu. Na starcie staną obok siebie pracownicy naukowi, studenci, lekarze i byli pacjenci związani z wrocławskimi klinikami.

Wrocław: lekarze pobiegną po zdrowie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Z jednej strony to wyzwanie, kolejna możliwość sprawdzenia formy na atestowanym odcinku 10 kilometrów, z drugiej okazja do spotkania i dzielenia się pasją ludzi związanych z Uniwersytetem Medycznym czy szpitalami klinicznymi, ale też ważna z naszego punktu widzenia okazja do propagowania zdrowego stylu życia - ruchu i dbania o siebie. To wszystko złożyło się na pomysł zorganizowania kolejnego biegu we Wrocławiu - wyjaśnia jego organizator dr hab. Tomasz Zatoński, na co dzień nauczyciel uniwersytecki i laryngolog w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy Borowskiej

- Sam staram się biegać jak najczęściej, pilnuję żeby były to 2 treningi w tygodniu i dłuższe wybieganie w weekend - przyznaje dr Zatoński.

Biegających lekarzy nie brakuje. Prof. Andrzej Pupka - szef  Zakładu Chirurgii Endowaskularnej Uniwersytetu Medycznego, ukończył trzykrotnie dystans Ironmana w triathlonie i wiele biegów triathlonowych na krótszych dystansach, prof. Andrzej Bieniek - na co dzień specjalista chirurgii plastycznej, ma na koncie 6 maratonów i wiele krótszych biegów, Dominik Samotij - z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii jest Mistrzem Polski Lekarzy w biegu na 10 km z minionego roku. Deklarację startu złożyła prof. Alicja Chybicka, Kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej naszego Uniwersytetu.

Nie trzeba mieć wielu dokonań, by do nas dołączyć - przekonuje jednak doc. Tomasz Zatoński. Nie trzeba nawet być związanym ze środowiskiem medycznym, zapisy na bieg otwarte są dla wszystkich chętnych. Cieszę się, że dołączają do nas także pacjenci - ludzie po przeszczepach, dzieci i dorośli walczący z rakiem, to dowód na to, że sport jest dostępny i ważny dla wszystkich.

Organizatorzy biegu chcą pokazać, że pomimo rozmaitych przykrych i poważnych chorób można być aktywnym biegać i dbać o swoje zdrowie, maja też nadzieję, że Bieg Uniwersytetu Medycznego na stałe wpisze się w kalendarz imprez biegowych we Wrocławiu.

Honorowy patronat nad biegiem objął Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marek Ziętek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum