Wrocław: eksperci za legalizacją marihuany

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 16 maja 2014 09:58

Marihuana powinna zostać zalegalizowana. Nie będzie to oznaczało zachęcania do jej zażywania. Przeciwnie, ułatwi leczenie - postulowali uczestnicy konferencji "Od rozpoznania do leczenia w uzależnieniach" zorganizowanej we Wrocławiu.

Eksperci zwracali uwagę, że uzależnienie jest chorobą i lekarze nie chcą, aby osoby uzależnione były traktowane jak przestępcy - informuje Gazeta Wrocławska.

W opinii dr. Jacka Gąsiorowskiego z Katedry Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, do więzień trafiają najczęściej nie szefowie grup przestępczych związanych z narkotykowym biznesem, a osoby uzależnione, dlatego powinna rozpocząć się publiczna debata na temat zaprzestania karania osób, które posiadają niewielkie ilości narkotyków.

Dr Katarzyna Malinowska-Sempruch z Global Drug Policy program OSF, która m.in. pracowała dla ONZ podkreśliła, że nie należy wrzucać wszystkich narkotyków do jednego worka. Przypomniała, że z badań wynika, iż w krajach, w których zalegalizowano marihuanę na własny użytek, np. w Czechach lub Holandii, nie odnotowano gwałtownego wzrostu problemów z uzależnieniem od narkotyków, a ponadto np. Czechy niemal pozbyły się problemu twardych narkotyków.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum