×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław. Szpital bez położnictwa i neonatologii. Przez brak lekarzy

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, USK16 października 2021 08:56Aktualizacja: 17 października 2021 07:06

Wrocław. Od 16 października Klinika Ginekologii i Położnictwa USK przy ul. Chałubińskiego wstrzymuje działalność w zakresie położnictwa i neonatologii. Problemem jest brak lekarzy.

Wrocław. Szpital bez położnictwa i neonatologii. Przez brak lekarzy
Szpital wstrzymuje działalność w zakresie położnictwa i neonatologii Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock
  • Wrocław. Od 16 października Klinika Ginekologii i Położnictwa przy ul. T. Chałubińskiego wstrzymuje swoją działalność w zakresie położnictwa i neonatologii - poinformował Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu
  • Problemem jest brak kadr i  "brak możliwości zapewnienia ciągłości pracy personelu lekarskiego, co wiązałoby się z obniżeniem poziomu usług"
  • W klinice nadal prowadzona będzie działalność ginekologiczna oraz onkologiczna. Część personelu z klinik wzmocni zespół przy ul. Borowskiej

Klinika Ginekologii i Położnictwa przy Chałubińskiego wstrzymuje działalność w zakresie położnictwa i neonatologii

Klinika Ginekologii i Położnictwa przy ul. T. Chałubińskiego wstrzymuje swoją działalność w zakresie położnictwa i neonatologii - poinformował Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu na swojej stronie internetowej.

Jak wskazują przedstawiciele placówki przerwa ma potrwać od 16 października do 30 listopada. Dodają, że "w klinice nadal prowadzona będzie działalność ginekologiczna oraz onkologiczna. Część personelu z klinik wzmocni zespół przy ul. Borowskiej".

– Dalsze kontynuowanie naszej działalności w zakresie położnictwa w tej lokalizacji, z uwagi na brak możliwości zapewnienia ciągłości pracy personelu lekarskiego, wiązałoby się z obniżeniem poziomu usług, a na to nie ma naszej zgody – to komentarz Barbary Korzeniowskiej, dyrektor ds. lecznictwa otwartego USK, zamieszczony na stronie lecznicy.

– Dla nas priorytetem jest zapewnienie pacjentkom najwyższego poziomu usług, bo to właśnie do naszych oddziałów (na III poziomie referencyjności), trafiają pacjentki, których ciąża jest zagrożona lub mają wysokie prawdopodobieństwo urodzenia wcześniaka.

Najtrudniejsze przypadki patologii ciąży w miarę możliwości przy Borowieckiej

Przedstawiciele USK podkreślają, że Klinika przy Borowskiej "w miarę możliwości wolnych miejsc przyjmuje najtrudniejsze przypadki patologii ciąży, dlatego część personelu kliniki przy ul. Chałubińskiego wzmocni obsadę przy ul. Borowskiej".

- To pozwoli na stopniowe zwiększanie liczby łóżek i kontunuowanie wszystkich wysokospecjalistycznych procedur. Na III poziomie referencyjności funkcjonują we Wrocławiu jeszcze dwa szpitale - dodają.

– Klinika ginekologii i położnictwa USK zlokalizowana przy ul. Borowskiej jest na najwyższym światowym poziomie – podkreśla w komunikacie prof. Mariusz Zimmer, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK przy ul. Borowskiej.

– Nasz szpital, dzięki interdyscyplinarności i możliwości współpracy ze specjalistami w niemal każdej dziedzinie medycyny, daje pacjentkom szansę na szybką diagnostyką i skuteczne leczenie. To m.in. dzięki współpracy z anestezjologami, neonatologami, specjalistami chorób infekcyjnych z sukcesem zakończył się poród pacjentki z ciężkim przebiegiem COVID-19, który odbył się w czasie, gdy była podłączona pod ECMO.

Jak informuje USK docelowo w ramach reorganizacji i koncentracji działalności leczniczej do kampusu przy Borowskiej przeniesione zostaną wszystkie kliniki, które obecnie zlokalizowane są w tzw. kampusie przy ul. Skłodowskiej-Curie. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum