Wrocław: PO chce złożyć projekt uchwały dot. finansowania przez miasto in vitro

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2018 14:20

Miejscy radni PO chcą, aby jeszcze w tej kadencji Rada Miast Wrocławia zajęła się projektem uchwały wprowadzającej dofinansowanie z budżetu miasta programu leczenia niepłodności metodą in vitro. W 2017 r. Rada Miasta odrzuciła taki projekt uchwały, autorstwa radnych Nowoczesnej.

PO zamierza zbierać wśród wrocławskich radnych podpisy pod inicjatywą wprowadzenia dofinansowania in vitro z budżetu miasta. Fot. Archiwum

Sebastian Lorenc, radny PO, powiedział w czwartek (21 czerwca) na konferencji prasowej, że w przyszłym tygodniu PO będzie zbierać wśród wrocławskich radnych podpisy pod inicjatywą wprowadzenia dofinansowania in vitro z budżetu miasta.

- Projekt uchwały, który złożymy będzie podobny w rozwiązaniach do tego, który został odrzucony w 2017 r. - mówił Lorenc.

Wówczas projekt uchwały wprowadzającej w mieście program dofinansowanie leczenia niepłodności metodą in vitro przygotowali radni Nowoczesnej. Zakładał on, że roczny budżet programu miałby wynosić 2,1 mln zł, a dofinansowanie dla poszczególnych par wynosiłoby do 5 tys. zł. Wówczas przeciwko przyjęciu uchwały głosowało 20 radnych, za było 14, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Lorenc powiedział, że PO liczy, że proponowana inicjatywa uzyska szerokie poparcie radnych.

- Liczmy, że radni z SLD i Nowoczesnej się pod tym podpiszą - powiedział Lorenc.

Radny dodał, że kandydatowi PO na prezydenta Wrocławia Kazimierzowi M. Ujazdowskiemu przypisuje się dziś "łatkę" przeciwnika in vitro.

- Chcemy pokazać, że to nie jest tak, że PO jest przeciwna in vitro. Chcemy powiedzieć sprawdzam klubowi prezydenta Rafała Dutkiewicza, skoro weszli w koalicję z SLD i Nowoczesną, to nie nich teraz przeprowadza projekt in vitro. Mają w radzie większość. PO wcześniej głosowała za tym projektem i będzie nadal tak głosować - podkreślił Lornec.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum