Wraca nauka zdalna? Czarnek: służba zdrowia radzi sobie

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP04 listopada 2021 15:30

Czy rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem zaraportowana 4 listopada przez Ministerstwo Zdrowia będzie miała wpływ na zamknięcie szkół? - Służba zdrowia radzi sobie. Dopóki tak będzie, to nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Obostrzenia dotyczące szkół będą ostatnie - mówi Przemysław Czarnek, minister edukacji i naukiFot. PAP/Tomasz Wojtasik
  • Czwarta fala koronawirusa nabiera rozpędu. 4 listopada podano rekordową liczbę ponad 15 tys. przypadków nowych zakażeń. Czy to wpłynie na naukę w szkołach?
  • Zdaniem ministra edukacji i nauki ochrona zdrowia radzi sobie i nie ma zagrożenia zamknięcia szkół
  • Minister Czarnek zaapelował do nauczycieli i pracowników szkół, aby się szczepili przeciw CVOID-19

Czy szkoły zostaną zamknięte? "Obostrzenia dotyczące szkół będą ostatnie"

Służba zdrowia radzi sobie z czwartą falą koronawirusa; dopóki tak będzie to nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej w szkołach - powiedział w czwartek (4 listopada) w Kuźnicy Grabowskiej w Wielkopolsce podczas konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Na konferencji prasowej powiedział, że stacjonarny tryb nauczania jest konieczny "szczególnie po długim okresie nauki zdalnej, która była przykrą koniecznością" - oświadczył. Zdaniem Czarnka, jeżeli zostaną wprowadzone obostrzenia z uwagi na narastająca liczbę zakażeń, "to obostrzenia dotyczące szkół będą ostatnie" - zapewnił.

Czytaj: Kolejka karetek przed SOR-em. "Gdzie jest strategia rządu do walki z pandemią?"

Ogromny skok zakażeń na Śląsku. Ogniska m.in. w 274 szkołach i przedszkolach

Minister Czarnek apeluje do nauczycieli o szczepienia przeciw COVID-19

Minister zaapelował do niezaszczepionych nauczycieli i pracowników szkół, "żeby wykazali się rozsądkiem i przyjęli szczepionki".

- Ostatnio mieliśmy przypadki śmierci osób pracujących w szkołach a niezaszczepionych. Nie słyszałem o przypadkach śmierci osób zaszczepionych - podkreślił.

Czytaj: MZ zwiększy liczbę łóżek covidowych. Kraska: nie chcemy, żeby bufor był za duży

Koronawirus. 4 listopada gwałtowny wzrost zakażeń i zgonów. Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum