×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Wraca nauka zdalna? Czarnek: decyzja w najbliższych godzinach

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP25 stycznia 2022 10:15

25 stycznia zapadnie decyzja w sprawie powrotu uczniów na naukę zdalną? Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyznaje, że jest kilka wariantów, a decyzji należy spodziewać się "w najbliższych godzinach".

Wraca nauka zdalna? Czarnek: decyzja w najbliższych godzinach
Wraca nauka zdalna? Decyzje "w ciągu kilku godzin" Fot. Shutterstock
 • 25 stycznia może zapaść decyzja w sprawie powrotu uczniów do nauki zdalnej
 • Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zdradził, że jest kilka wariantów
 • Jak przyznał, decyzji w sprawie ponownego przejścia na naukę zdalną w szkołach można spodziewać się w najbliższych godzinach

Wraca nauka zdalna? 25 stycznia ma zapaść decyzja

Jest kilka wariantów postępowań, jeden z nich dotyczy przejścia na naukę zdalną klas od IV wzwyż i punktowo w miastach, gdzie transmisja koronawirusa jest najwyższa - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, decyzja ma zapaść w najbliższych godzinach.

Rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska przekazała we wtorek, że podczas poniedziałkowego spotkania kierownictwa MEiN z GIS uzgodniono trzy warianty postępowania, uzależnione od rozwoju sytuacji.

Ostrowska poinformowała, że nauka stacjonarna jako priorytet może ulec ograniczeniu, w zależności od decyzji służb sanitarnych, która ma zapaść w najbliższych godzinach.

Wydolność ochrony zdrowia czynnikiem decydującym o przejściu na naukę zdalną

Minister Czarnek w porannej rozmowie w TV Republika podkreślił, że pierwszym czynnikiem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przejściu na naukę zdalną będzie wydolność służby zdrowia.

- (...) jest jeszcze inny czynnik - obciążenie pracą sanepidu w związku ze zdecydowanie bardziej licznymi przypadkami zakażeń w szkołach, aniżeli było to w trzeciej i czwartej fali koronawirusa - wskazał szef MEiN.

Zaznaczył, że jest kilka wariantów, które są brane pod uwagę, a dotyczą one "pewnego zakresu przejścia na naukę zdalną".

Nauka zdalna od IV klasy wzwyż? "Decyzje w najbliższych godzinach" 

- To są warianty, które dotyczą przejścia na naukę zdalną przede wszystkim klas od IV wzwyż i punktowo - w największych miastach, w największych skupiskach, gdzie ta transmisja koronawirusa jest na najwyższym poziomie i generuje największe problemy, jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych - powiedział minister.

- Zatem mówimy o tym, jak ograniczyć ewentualne negatywne konsekwencje tak wielkiej ilości zakażeń w szkołach i w ogóle w Polsce, bo to nie jest kwestia tylko i wyłącznie szkół. Liczba zakażeń w szkołach nie odbiega od zakażeń poza szkołą, niemniej to generuje ogrom pracy służb sanitarnych" - dodał Czarnek.

Podkreślił, że decyzji w tej sprawie można się spodziewać "w najbliższych godzinach".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze