Włochy: 30 tys. euro dziennie na opiekę zdrowotną dla parlamentarzystów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2011 17:20

30 tys. euro dziennie kosztuje opieka zdrowotna, jaką mają zapewnioną włoscy parlamentarzyści - poinformowała w niedzielę (17 lipca) "La Repubblica". Gazeta wymienia przywileje, jakimi cieszy się 630 deputowanych i 315 senatorów.

Włochy: 30 tys. euro dziennie na opiekę zdrowotną dla parlamentarzystów
Z opublikowanego zestawienia wynika, że w 2010 r. najwięcej - bo ponad 3,1 mln euro - kosztował pobyt deputowanych w szpitalach. Prawie tyle samo wydano na ich opiekę stomatologiczną. Na liście wydatków refundowanych z budżetu są też: fizjoterapia (973 tys. euro), wizyty lekarskie(700 tys. euro), konsultacje okulistyczne i zakup okularów (488 tys. euro). 257 tys. euro wydano na psychoterapię, a 204 tys. euro na kurację w termach.

Artykuł ukazał się, gdy we Włoszech toczy się ożywiona debata na temat nowych opłat wprowadzonych w publicznej ochronie zdrowia na mocy rządowego programu oszczędnościowego. Gazeta przypomina, że od poniedziałku (18 lipca) 15 milionów Włochów, którym nie przysługuje zwolnienie ze wspomnianych opłat, zapłaci po 10 euro za wystawienie recepty i 25 euro za uzyskanie pomocy na pogotowiu w lżejszych przypadkach. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum