Wlk. Brytania: premier chce odciążyć szpitale od nietrzeźwych

Autor: www.mojawyspa.co.uk/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2012 13:33

Premier David Cameron zapowiada walkę z pijaństwem, które opanowało kraj. Powodem nie jest troska o zdrowie mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale rosnące koszty leczenia osób nadużywających mocnych trunków - informuje serwis moja.wyspa.co.uk.

Wszystko zaczęło się po wizycie polityka w jednym ze szpitali w północno-wschodniej Anglii. Cameron zdał sobie wtedy sprawę z faktu rosnącej liczby pacjentów wymagających leczenia z powodu nadużywania alkoholu. Brytyjska służba zdrowia na ten cel każdego roku przeznacza ponad 2,7 mld funtów - podaje serwis BBC News.

Cameron chce odciążyć brytyjskie szpitale od pijaków. Jednym ze sposobów ma być wprowadzanie tzw. cel wytrzeźwień (drunk tanks) - specjalnych pomieszczeń w aresztach przeznaczone dla nietrzeźwych osób.

Zdaniem szefa brytyjskiego rządu, społeczeństwo w ciągu ostatniej dekady stało się bardziej tolerancyjne wobec publicznego pijaństwa, upijania się i awanturowania się w miejscach publicznych. Rośnie też grono pijących małoletnich.

Ze szpitalnych statystyk wynika, że w latach 2010-2011 w Wielkiej Brytanii zanotowano ponad 200 tysięcy przypadków hospitalizacji, której powodem był spożyty alkohol. Średnio każdy z mieszkańców Wielkiej Brytanii na koszty leczenia takich pacjentów płaci rocznie około 90 funtów.

Więcej: http://www.mojawyspa.co.uk/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum