×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielkopolskie: 4,7 mln zł na gabinety profilaktyki w szkołach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia09 listopada 2017 18:52

Ponad 4,7 mln zł dofinansowania dostaną wielkopolskie samorządy na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych - podała w czwartek (9 listopada) wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Wsparcie dotyczyć będzie niemal tysiąca gabinetów w regionie.

Wielkopolskie: 4,7 mln zł na gabinety profilaktyki w szkołach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że umowy na dofinansowanie wyposażenia szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej podpisały już pierwsze samorządy w regionie. Dla jednostek oświaty oznacza to powrót pielęgniarek i higienistek.

W czwartek Marlena Maląg uczestniczyła w podpisaniu pierwszych umów w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pleszewie. W powiecie pleszewskim dotację otrzyma łącznie piętnaście szkół. Łączne wsparcie dla wszystkich podmiotów wynosić tam będzie ponad 101 tys. zł.

W najbliższym czasie umowy będą podpisywane z kolejnymi samorządami. Maląg poinformowała, że kwota dofinansowania dla wielkopolskich samorządów wyniesie ogółem 4,7 mln zł z przeznaczeniem na doposażenie 992 gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych. W najbliższym czasie umowy będą podpisywane z kolejnymi samorządami.

Jednostki samorządu terytorialnego, aby otrzymać dotację musiały na przełomie września i października składać wnioski do wojewody wielkopolskiego. Resort zdrowia na dotacje dla samorządów planuje przeznaczyć łącznie 134 mln zł.

Gabinety mogą być prowadzone wyłącznie przez podmioty wykonujące działalność leczniczą, udzielające świadczeń zdrowotnych z zakresu świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze