×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Wielka Brytania: za dużo seksu w reklamach adresowanych do młodzieży

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia   • 01 marca 2010 11:57

Brytyjski rząd chce położyć tamę nadmiernej seksualizacji dzieci i młodzieży, która wypacza ich psychikę i często prowadzi m.in. do zaburzeń, np. anoreksji.

Wielka Brytania: za dużo seksu w reklamach adresowanych do młodzieży
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Gazeta Wyborcza, seks jest wykorzystywany w reklamie i marketingu niemal wszystkich produktów dla nastolatków. Brytyjski resort spraw wewnętrznych zwrócił się do ekspertów o opracowanie strategii walki z tym problemem. Raport pod redakcją psycholog dr Lindy Papadopulos ujawnił, że młodzi ludzie są nie tylko narażeni na wielką liczbę seksualnych obrazów, ale jednocześnie wpaja im się m. in. przekonanie, że muszą wyglądać seksownie przez 24 godziny na dobę.

Na skutki seksualizacji bardziej narażone są dziewczynki, które reagują m.in. nadmiernym eksponowaniem własnej seksualności oraz zaburzeniami związanymi z odżywianiem: anoreksją i bulimią.

Eksperci rekomendują rządowi m.in. zakaz emisji w telewizji „prowokacyjnych seksualnie” wideoklipów do g. 21, wprowadzenie sprzedaży sprzętu z programami kontrolującymi i blokującymi dostęp do pornografii oraz blokadę stron propagujących patologiczne odchudzanie.

więcej na www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze