Wielka Brytania: szkoły będą wymagać od uczniów zaświadczeń o szczepieniach?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 września 2019 11:08

Brytyjscy eksperci rozważają wprowadzenie wymogu przedstawiania w szkołach zaświadczenia o szczepieniach, jako niezbędnego warunku przyjęcia do placówki. Zdania na ten temat są  jednak na Wyspach mocno podzielone - podaje Gazeta Wyborcza.

Wielka Brytania: szkoły będą wymagać od uczniów zaświadczeń o szczepieniach?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Grupa prominentnych lekarzy skierowała pismo do resortu zdrowia, w którym czytamy: "Brytyjskie szkoły muszą sprawdzać, czy wszyscy uczęszczający do nich uczniowie zostali zaszczepieni. To żadna nowość – są przecież kraje, w których takie zaświadczenia od dawna są wymagane" - informuje Gazeta Wyborcza.

Apel ten publikują dziennikarze "Guardiana". Przytaczają słowa podpisanych pod listem do rządu lekarzy i ekspertów, którzy dowodzą, że żadna brytyjska podstawówka nie powinna przyjmować dzieci, niezaszczepionych wymaganymi dwoma dawkami szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce. Przekonują, że wprowadzenie takiego wymogu pozwoli zawalczyć z niebezpiecznym "brakiem świadomości zagrożeń" powszechnym, ich zdaniem, wśród rodziców, którzy nie szczepią dzieci.

Jednocześnie eksperci zastrzegają, że wymóg ten powinien zawierać warunki odstąpienia od niego, np. dotyczące dzieci nieszczepionych z przyczyn medycznych czy religijnych.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum