Wielka Brytania: publiczna ochrona zdrowia trwoni miliony funtów?

Autor: polishexpress.co.uk/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2016 10:25

Brytyjska ochrona zdrowia przeżywa ciężkie chwile, politycy obwiniają za ten stan imigrantów - informuje serwis Polishexpress.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje opłata ryczałtowa za wypisanie leku na receptę NHS. Po ostatniej podwyżce wynosi ona £8.40, niezależnie od tego, jaka jest pełnopłatna cena leku. Z opłat za wypisywanie recept zwolnionych jest jednak wielu Brytyjczyków, w tym osoby poniżej 16. i powyżej 60. roku życia, osoby hospitalizowane lub pobierający zasiłki.

Zwolnienie z opłaty za wypisanie recepty ma sens tylko wtedy, gdy lekarze przepisują pacjentom leki naprawdę potrzebne, a nie zwykłe środki dostępne w każdej drogerii bez recepty. Tymczasem najnowsze dane pokazują, że lekarze trwonią miliony funtów na wypisywanie recept na takie właśnie specyfiki.

Politycy zastanawiają się czy brytyjska służba zdrowia rzeczywiście ma kłopoty z powodu napływu na Wyspy imigrantów z innych krajów Unii? Czy też winny takiemu stanowi rzeczy jest m.in. chory system dystrybucji leków i środków o charakterze medycznym?

Więcej: www.polishexpress.co.uk

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum