Wielka Brytania: Polacy coraz częściej leczą się w prywatnych placówkach

Autor: Polish Exppress Online/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2016 10:28

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii w kontaktach z tamtejsza ochroną zdrowia narzekają na barierę językową, niewłaściwe diagnozy, terapię paracetamolem czy problemy z dostępem do specjalistów.

Wielka Brytania: Polacy coraz częściej leczą się prywatnie. Fot. Chris Sampson/Flickr (CC BY 2.0)

Od 2007 roku powstaje w Wielkiej Brytanii coraz więcej polskich przychodni zdrowia, więc to z nich korzystają rodacy, a nie z miejscowego NHS-u.

Polacy nie mają zaufania do terapii opartych wyłącznie na paracetamolu (tak popularnego w Wielkiej Brytanii), zauważają znaczne problemy w uzyskaniu skierowania do lekarzy specjalistów, a także obawiają się bariery językowej, a co za nią idzie - mają wątpliwości, czy zostaną właściwie zrozumieni i czy uzyskają odpowiednią diagnozę. Decydują się więc coraz częściej na wizyty w polskich placówkach medycznych, ale te w większości przypadków są znacznie droższe, niż miejscowe usługi zdrowotne.

Raport przygotowany przez Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) pokazuje, że Wielka Brytania ma jeden z najgorzej funkcjonujących systemów zdrowotnych na całym świecie i wypada znacznie gorzej, niż polska służba zdrowia, czy nawet turecka. Dlatego pacjenci szukają pomocy w prywatnych placówkach, których z roku na rok jest coraz więcej.

Więcej: www.polishexpress.pco.uk

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum