Wiceszef NRL prezesem UEMS

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 10 października 2011 18:55

Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr Romuald Krajewski został wybrany na stanowisko Prezesa Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów. Wybory odbyły się w piątek, 7 października br. Nową funkcję dr Krajewski obejmie 1 stycznia 2012 roku.

Wiceszef NRL prezesem UEMS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dr hab. Romuald Krajewski jest neurochirurgiem, absolwentem warszawskiej Akademii Medycznej, którą ukończył w 1975 roku i w Klinice Neurochirurgii AM w Warszawie uzyskał specjalizację oraz stopień doktora nauk medycznych.

Następnie przez kilka lat był kierownikiem oddziału neurologii i neurochirurgii w Trypolisie w Libii. Po powrocie podjął współpracę w dziedzinie chirurgii podstawy czaszki z prof. Andrzejem Kukwą w Klinice Otolaryngologii Oddziału Stomatologii AM w Warszawie. Od tej pory pracuje w interdyscyplinarnym zespole zajmującym się przede wszystkim leczeniem zaawansowanych nowotworów głowy i szyi oraz podstawy czaszki. Od 2000 roku jest kierownikiem zespołu chirurgicznego Kliniki Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii w Warszawie.

Dr hab. Romuald Krajewski jest jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki, byłym prezesem tego Towarzystwa, obecnie członkiem zarządu. Pełni też funkcję wiceprezesa NRL oraz przewodniczącego Rady Konsultacyjnej AOTM. W UEMS do tej pory zajmował stanowisko wiceprezesa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze