Wiceministrowie resortu zdrowia do odwołania?

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2014 13:16

Jak informuje RMF24 jeszcze dziś po południu można się spodziewać przyjęcia dymisji kolejnych wiceministrów w rządzie Ewy Kopacz. Wśród tych, którzy mają zostać odwołani są dwaj wiceministrowie zdrowia - Cezary Rzemek i Aleksander Sopliński.

Wiceministrowie resortu zdrowia do odwołania?

Wiceminister zdrowia Cezary Rzemek sam chciał odejść już od pewnego czasu. Miał tylko doprowadzić do końca swój sztandarowy projekt, czyli ustawę o ratownictwie medycznym. Został powołany na wiceministra zdrowia od 28 maja 2009 r.

Drugi z odchodzących wiceministrów - Aleksander Sopliński (powołany na wiceministra zdrowia 29 lutego 2012 r) - zajmował się m.in sprawami kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych, a te od kilku tygodni grożą strajkiem. Sopliński w ostatnich miesiącach zajmował się też krytykowaną ustawą o zawodzie fizjoterapeutów.

Wiceministrowie stracili stanowiska w wyniki tzw. przeglądu ministerstw. Spekuluje się kto zostanie wiceministrem zdrowia. Wśród nazwisk na „giełdzie” wymienia się prof. Alicję Chybicką i Beatę Małecką-Liberę.

Więcej: www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum