Wiceminister zdrowia ostrzega: w najbliższych tygodniach będzie wzrost infekcji koronawirusem

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP07 grudnia 2022 11:47

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił, że w najbliższych tygodniach będzie znacznie więcej przypadków koronawirusa i grypy.

Wiceminister zdrowia ostrzega: w najbliższych tygodniach będzie wzrost infekcji koronawirusem
W najbliższych tygodniach będzie wzrost zachorowań na koronawirusa i grypę. Fot. Shutterstock
 • Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił w TV Republika, że w najbliższych tygodniach będzie wzrost zakażeń koronawirusem i infekcji grypowych
 • - Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że sytuacja jest w tej chwili w miarę stabilna, ale ostrzega nas przed ewentualnymi nowymi mutacjami, które mogą się pojawić - powiedział
 • Pytany o jesienną depresję wiceszef MZ podał, że każdy jest w gorszym nastroju, bo "to jest taka nasza specyfika, jeżeli chodzi o to, w jakiej szerokości geograficznej mieszkamy"

Wzrost zakażeń w najbliższych tygodniach

- Nasze prognozy, pokazują, że najbliższe tygodnie to będzie zdecydowany wzrost infekcji koronawirusem i grypowych - mówił, pytany o szczepienia przeciwko COVID-19, wiceminister Kraska.

- Mamy mniej zakażeń i mniej osób w szpitalach, to odpuszczamy szczepienia i to widzimy w statystykach. Ale myślę, że to jest najlepszy moment, żebyśmy się zaszczepili i przeciw COVID-19, i przeciw grypie - przekazał.

Dodał również, że "chyba za bardzo się uspokoiliśmy, jeśli chodzi o COVID-19".

- Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że sytuacja jest w tej chwili w miarę stabilna, ale ostrzega nas przed ewentualnymi nowymi mutacjami, które mogą się pojawić - poinformował.

Czas jesiennej depresji i pomoc Ukrainie

Kraska pytany był również o tzw. jesienną depresję.

- Każdy z nas coś takiego odczuwa - stwierdził. - Te dni są bardzo krótkie, przez ostatnich kilkanaście dni nie ma w ogóle słońca. Myślę, że każdy z nas jest troszeczkę w złym nastroju, ale to jest taka nasza specyfika, jeżeli chodzi o to, w jakiej szerokości geograficznej mieszkamy. Musimy to przetrwać - mówił.

Jak przekazał, podawanie witaminy D3 jest zalecane przez specjalistów, "właśnie w tych okresach".

- Dawka powinna być indywidualnie dopasowana. Ale ważne jest również, żebyśmy dbali o aktywność fizyczną i sen - dodał.

W kwestii decyzji rządu Węgier, który zablokował porozumienie w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy o wartości 18 mld euro Kraska stwierdził, że "to jest trochę egoistyczne podejście".

- To, że pomagamy w tej chwili Ukrainie to także jest w naszym interesie. Węgry patrzą tu i teraz, nie patrzą w przyszłość - wyjaśnił.

- Mam nadzieję, że ta sytuacja, która jest na Ukrainie nie dotknie ani nas, ani Węgier. Uważam, że to jest nauczka dla nas wszystkich, że jeśli nie pomożemy w tej chwili Ukrainie, jeżeli Ukraina nie obroni się przed tą agresją, to na pewno Rosja nie powstrzyma się przed dalszymi krokami - podsumował.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze