Wiceminister zdrowia: są do odbioru środki ochrony osobistej dla personelu szpitali

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 11:05

Chcemy, aby przed przyjęciem chorego na szpitalny oddział diagnozować każdego w kierunku zakażenia koronawirusem. Dlatego wystąpiliśmy, by wszystkie SOR-y i izby przyjęć  wyodrębniały miejsca dla takich pacjentów - powiedział w czwartek (9 kwietnia) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Resort zdrowia: dla szpitali są już do odbioru środki do ochrony osobistej w dużych ilościach; FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Kraska na konferencji prasowej  przekazał, że w porozumieniu z konsultantem krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych zlecono szpitalom w całym kraju, aby wytyczać specjalne miejscach dla tych chorych. Chodzi o jak najwcześniejsze odseparowanie osób zakażonych. 

Wiceminister wskazał, że obecnie w szpitalach jednoimiennych na oddziałach zakaźnych przebywa ponad 2 tys. osób. Pod respiratorami jest prawie 100 osób. - Zostańmy w te święta w domach. Tak, aby po tym czasie nie odnotowano wysypu nowych przypadków zakażeń - apelował wiceminister zdrowia i dodał, że obowiązujące obostrzenia sprawdzają się, trzeba je utrzymać na najbliższe dni. 

Wiceminister mówił, że dla szpitali są już do odbioru środki do ochrony osobistej w dużych ilościach. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum