Wiceminister zdrowia: pracujemy nad zakupem szybkich testów na koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2020 14:25

Pracujemy nad zakupem szybkich testów; będą one skierowane w pierwszej kolejności do personelu medycznego - poinformował na briefingu w poniedziałek (13 kwietnia) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

- Pracujemy nad zakupem takich szybkich testów, które nie wymagają tak długiego czasu oczekiwania, jak te (...), które są teraz wykorzystywane w diagnostyce - powiedział wiceminister zdrowia JanuszCieszyński. Fot. PTWP

Cieszyński pytany o to, czy możemy obecnie mówić o trendzie spadkowym zakażeń koronawirusem odparł, że resort monitoruje dane na bieżąco, jednak jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o jakimś trendzie.

Wiceszef MZ pytany był także o kwestię kierowania na badania lekarzy i personelu medycznego, którzy stanowią sporą część wszytkich zakażonych. Jak powiedział, trwają rozmowy w sprawie zakupu szybkich testów m.in. dla personelu medycznego.

- My teraz pracujemy nad zakupem takich szybkich testów, które nie wymagają tak długiego czasu oczekiwania, jak te (...), które są teraz wykorzystywane w diagnostyce - powiedział Cieszyński.

- One z pewnością, w pierwszej kolejności, będą skierowane właśnie do personelu medycznego - zapewnił.

Wiceszef MZ podkreślił, że to właśnie medycy są dziś na "pierwszej linii frontu", dlatego wszystkie działania MZ w zakresie dostarczania środków ochrony osobistej będą nakierowane przede wszystkim do pracowników służby ochrony zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum