Wiceminister zdrowia: powstaje plan odchodzenia od jednej funkcji szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2020 13:05

Powstaje przywracania szpitali jednoimiennych do pierwotnej roli; kiedy będzie gotowy, zostanie przedstawiony dyrektorom i pracownikom tych placówek - zapowiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

- Taki plan z uwzględnieniem potrzeb zdrowotnych mieszkańców wszystkich regionów Polski jest właśnie przygotowywany - zadeklarował wiceminister Janusz Cieszyński. Fot. PTWP

- Taki plan z uwzględnieniem potrzeb zdrowotnych mieszkańców wszystkich regionów Polski jest właśnie przygotowywany - powiedział w czwartek (14 maja) wiceszef MZ.

- Niezwłocznie, kiedy będzie gotowy, podzielimy się tymi informacjami z reprezentującymi te podmioty dyrektorami, pracownikami, tak aby mogli jak najszybciej przeorganizować pracę i wrócić do normalności, o udzielania świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom, którzy nie mają pozytywnego wyniku na Covid-15 - dodał.

O ograniczaniu liczby szpitali jednoimiennych i analizie uruchomienia w niektórych szpitalach jednoimiennych innej działalności szpitalnej mówił także wiceminister Sławomir Gadomski. Liczba szpitali jednoimiennych ma być ograniczana przede wszystkim w tych regionach, gdzie działa więcej niż jeden taki podmiot. Dodał, że analizowane są też takie zmiany organizacyjne, aby niektórych szpitalach jednoimiennych wyodrębnić działalność zakaźną i uruchomić inną działalność szpitalną.

W środę szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że wraz z hamowaniem epidemii system szpitali jednoimiennych będzie modyfikowany. Zaznaczył, że są już pierwsze decyzje o zamykaniu szpitali jednoimiennych, np. gdy w regionie są dwa, lub takich, które nie mają dużego obłożenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum