Wiceminister zdrowia: niepokoi coraz większa liczba osób umierających z powodu koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 października 2020 11:21

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał w środę (28 października) w TVP Info, że niepokojące jest to, że coraz więcej osób umiera z powodu koronawirusa i to, że coraz więcej zakażonych trafia do szpitali, wypełniając pulę łóżek covidowych.

Wiceminister zdrowia: niepokoi coraz większa liczba osób umierających z powodu koronawirusa
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska; FOT. Screen/PTWP

- Wszystkie ręce na pokład, to leży w naszych rękach. Jeżeli sami nie podejdziemy do tego w sposób rozważny, to nie spowodujemy, że epidemia się zatrzyma - przekonywał Kraska.

Zaapelował jednocześnie o zaprzestanie protestów, które odbywają się od kilku dni w całej Polsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niekonstytucyjności aborcji z powodu przesłanek embriopatologicznych.

- To jest bomba biologiczna, która wybuchnie za kilka tygodni w postaci jeszcze większej liczby zakażeń. Że uczestnicy są w maseczkach to dobrze, ale to nie zwalnia z tego, że wirus się rozprzestrzenia - mówił wiceszef MZ.

- Warto byłoby w tym ciężkim czasie dla Polski, jakim jest pandemia, zaprzestać tych protestów ze względu na siebie, ale też na osoby, do których wracamy - rodziców, dziadków, bo to oni będą najbardziej narażeni - apelował Kraska.

Dorota Stelmaszczyk (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum