Wiceminister zdrowia na sesji Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA)

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2015 14:15

18-19 maja w Genewie odbywa się 68 sesja Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA). Polskiej delegacji przewodniczy wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki.

Światowe Zgromadzenie Zdrowia to najważniejszy organ decyzyjny Światowej Organizacji Zdrowia. W jego cyklicznych spotkaniach uczestniczą delegacje wszystkich państw członkowskich. Omawiane tematy dotyczą najważniejszych zagadnień zdrowotnych i organizacji opieki medycznej na poziomie globalnym.

Tematem przewodnim tegorocznej sesji jest tworzenie trwałych systemów zdrowotnych (Building resilient health systems).

Wiceminister Radziewicz-Winnicki w swoim przemówieniu akcentował kwestię dostępności leków jako jednego z warunków stabilności systemu opieki zdrowotnej. Mówił również o działaniach, jakie należy podjąć, aby zapobiegać szerzeniu się w przyszłości epidemii podobnych do gorączki wirusa ebola - poinformowało we wtorek (19 maja) MZ.

W tym roku podczas sesji odbędzie się także oficjalne wręczenie nagród za szczególne osiągnięcia w zakresie zdrowia publicznego. Są one przyznawane co roku laureatom z całego świata. W tym roku wyróżniono dwie organizacje polskie: Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?" (nagroda: United Arab Emirates Health Foundation Prize) i Fundację „Rodzić po Ludzku" (nagroda: Sasakawa Health Prize).

Wręczenie nagród odbędzie się 21 maja w obecności dyrektor generalnej WHO oraz wszystkich przybyłych delegacji. Serdecznie gratulujemy fundacjom tak znaczącego wyróżnienia.

Czytaj: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum