Wiceminister o poniedziałkowych zakażeniach - 1300 więcej przypadków niż tydzień temu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2021 08:40

Ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u 3890 osób - podał wiceminister Kraska. Dodał, że z dzisiejszych danych widać trend wzrostowy, jeśli chodzi o zakażenia - to jest ponad 1300 przypadków więcej niż tydzień temu.

Wiceminister o poniedziałkowych zakażeniach - 1300 więcej przypadków niż tydzień temu
Wiceminister Kraska podał, że ostatniej doby potwierdzono obecność koronawirusa u 3890 osób. Fot. Twitter/MZ

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska mówił w poniedziałek (22 lutego) w Polskim Radiu 24 o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Powiedział, że ostatniej doby potwierdzono obecność koronawirusa u 3890 osób.

- Te dane są na pewno, jak weekendowe, czyli one nie odzwierciedlają sytuacji epidemiologicznej. Zawsze w weekend mamy zgłaszanych się osób i wykonywanych testów zdecydowanie mniej. Ale widzimy także z dzisiejszych danych, że jest to trend wzrostowy - to jest ponad 1300 przypadków więcej niż tydzień wcześniej - wskazał Kraska.

- Widzimy jednak, że jesteśmy w tym okresie III fali koronawirusa, czyli już nie jest pytanie, czy ona nadejdzie, ona już jest, tylko jest pytanie, jak będzie wysoka, ile tych nowych przypadków będzie - podkreślił.

Dodał, że obserwowana też jest zwiększona liczba osób trafiających do szpitali z powodu zakażenia koronawirusem. To zjawisko określił jako niepokojące, bo pewien odsetek trafi na oddziały intensywnej terapii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum